Співпраця зі Спілкою Робочих Самаритян Німеччини “ASB”
19.06.2025, 11:45
Житомирський центр первинної медичної допомоги розпочав тісну співпрацю зі Спілкою Робочих Самаритян Німеччини “ASB” – гуманітарною організацією, що діє як у Німеччині, так і за її межами, надаючи допомогу в умовах надзвичайних ситуацій та у сфері розвитку.
18 червня 2025 року відбулася перша поставка гуманітарної допомоги – спеціалізованих продуктів харчування для осіб із особливими дієтичними потребами та станами здоров’я, що потребують відповідного харчування.
Орфанні захворювання – це рідкісні генетичні або хронічні хвороби, які потребують постійного спеціалізованого лікування, догляду та харчування.
На обліку Житомирський центр первинної медичної допомоги – 4 612 пацієнтів з орфанними захворюваннями, з них: 647 – потребують спеціалізованого лікування та харчування, 45 – лікувального харчування, серед яких: 8 – з муковісцидозом, 1 – з бульозним епідермолізом, 2 – зі СМА (спінальною м’язовою атрофією), 33 – з фенілкетонурією та іншими захворюваннями.
Забезпечення лікувальним харчуванням здійснюється за кошти бюджету громади. У 2025 році на ці потреби передбачено 15,8 млн грн. Водночас підтримка благодійників залишається надзвичайно важливою.
У межах цієї події відбулася зустріч за участі заступниці міського голови Марії Місюрової, що підкреслює важливість підтримки цього напряму з боку міської влади.
«Ми щиро вдячні Спілці Робочих Самаритян Німеччини ASB за надану допомогу. Це – підтримка для родин, які щодня борються за здоров’я своїх дітей. Важливо, щоб такі пацієнти не залишалися наодинці зі своїм діагнозом. Тому підтримка від міжнародних партнерів – неоціненна», — зазначила Марія Місюрова.
У подальшій співпраці передбачено:
Поставку технічних засобів реабілітації (зокрема, підгузків) для осіб з інвалідністю, які мають індивідуальні програми реабілітації.
Надходження сучасного медичного обладнання, яке сприятиме підвищенню якості надання первинної медичної допомоги.
Ми щиро вдячні партнерам з ASB Ukraine за довіру, підтримку та вагомий внесок у справу покращення здоров’я наших пацієнтів.